Öğrenme güçlüğü için bütünsel beyin gelişimi yaklaşımı

Bütünsel bir beyin gelişimi yaklaşımı, öğrenme güçlüklerinin aşılmasında, uygulanması gereken en önemli çözümdür.

GAPS diyeti

Disleksi için özel eğitim çözümleri olduğu gibi nörogeribildirim çözümleri vardır.

İlk olarak, beslenme ve sindirim sağlığı programı ile toksinleri azaltmak ve nörotransmitter dengesini geri kazandırmaya yardımcı olmak hedeflenmelidir. Amaç beyin kimyasını, öğrenme ve değişimin daha kolay olduğu bir konuma getirmektir. GAPS diyeti bu aşamada yardımcı olabilir. Bağışıklık sistemini güçlendirmek için yapılacak ilk şey, vücutta eksik olan yağ asitlerini (Omega-3 ve Omega-6) dengeye getirmek ve probiyotikleri geliştirmektir. Çocuğunuz için gerekli ve uygun diyetlerin belirlenmesi için Doç. Dr. Barış Ekici’yi ziyaret edebilirsiniz. Bu diyetleri uygulamak, beyin gücünü artıracaktır. Ancak, sağlıklı diyetler tüm sorunları çözmeyebilir ve doğal iyileşme aşamalı bir süreçtir.

Duyusal entegrasyon

İkincisi, erken beyin gelişiminde eksik olabilecek temel duyusal becerileri kazandırmak için duyusal entegrasyon gerçekleştirilmelidir. AutoTrainBrain, derinden yerleşmiş beyin iletişim modellerinin daha esnek hale gelmesine yardımcı olur ve çalışma prensibi ile duygusal dengeyi ve işlem hızını arttırır ve beynin ilgili bölümleri arasındaki iletişimi geliştirir. Çözümümüz, Neurofeedback’i (kişinin kendi beyin sinyallerini kendisine sunarak) cep telefonu’nda çoklu duyusal öğrenme deneyimiyle birleştirmektedir. Nörogeribildirim, 10 kişiden 8’inde faydalı olduğu bilinen, literatürde yüzlerce makale ile etkinliği istatistiki olarak kanıtlanmış bir yöntemdir. Çocuğunuz için Auto Train Brain eğitiminin faydalı olup olmayacağını, yine Doç. Dr. Barış Ekici’ye danışabilirsiniz. Klinik araştırma sürecimizde, pek çok çocuk üzerinde ürünümüzün etkisini kendisi bizzat takip etmiştir.

Auto Train Brain uygulamamız

Disleksi eğitimi için gerçek bir çözüm önerisi
Evde disleksi eğitimini mümkün kılan bir ürün Auto Train Brain.

-14 kanaldan EEG sinyallerinin okunmasını sağlar

Öğrenme güçlüğünü geliştirecek nörogeribildirim sağlar

-Sol hemisfer baskınlığının artırılması ve bağlantısızlık sendromunun giderilmesini sağlar

-Fonetik farkındalığı artırır, hecelemeyi, okuma hızını ve okuduğunu anlamayı artırır

Öğrenme güçlüğü olan, 7-10 yaş arası çocuklara çoklu duyusal öğrenme prensipleri ile alfabe öğretir

Disleksi eğitimi konusunda olumlu sonuçlar, kapsamlı AR-GE ve klinik çalışma ile kanıtlanmıştır

-Yan etkisizdir

Bilişsel özel eğitimler

Nörogeribildirim, nöronlar arasındaki sinaps bağlantılarını güçlendirmektedir. Disleksili çocuklar, nörogeribildirim ile eş zamanlı olarak okula gidip bilişsel ve akademik eğitim aldıklarında, zaman içerisinde, akranları ile akademik farkları minimize etmektedirler. Yine de, nörogeribildirim ile birlikte eş zamanlı olarak, kelime farkındalığını artırma eğitimi, sosyalleşme ve hafızayı geliştirme eğitimi almak faydalı olabilir. İnsan beyni, ne kadar çok dış uyaran ile beslerseniz o kadar fazla gelişim göstermektedir.

Disleksi tedavisi
Disleksi tedavisi için pek çok yöntem bulunmaktadır. Çocukların kullanımı için en uygun yöntem Auto Train Brain’dir.

Öğrenme güçlüğü için bütünsel beyin gelişimi yaklaşımı” için 3 yorum

  1. Merhaba,
   Öncelikle, NTV Ortak programından sonra bizleri arayarak göstermiş olduğunuz güveniniz ve desteğiniz için teşekkür ederiz. Çocuklarımızın içinde bulunduğu koşullarda, onların eğitimlerini en iyi şekilde desteklemeye çalışan aileler olarak ne kadar zor durumda olduğunuzu biliyor, biz birbirimizi anlıyoruz.
   Maalesef daha çok aileye, daha indirimli şekilde ürünü ulaştırmamızı sağlayacak, daha ucuz başlık üretecek yatırımı henüz bulamadık. Yatırım bulma konusunda girişimlerimiz bütün hızıyla devam ediyor. Daha çok kullanıcı portföyü yaratabilirsek, çözümü tabana yaymak mümkün olacak. Öte yandan, yatırım almadan ve başlık yatırımı yapıp fiyatı ucuzlatmadan, kullanıcı adetlerimizi hızlı artırmamız çok zor. Beyin konusunda yan etkisiz, klinik araştırması yapılmış bir yazılım geliştirmek 5 yılımızı aldı. Şu an yazılım çok iyi bir noktaya geldi, nörogeribildirim maliyetlerini 10’da bire indirdik, fiyatımız makul (3 ay için 1500 TL + KDV). Şu an kullandığımız başlık, sinyal kalitesi yüksek, güvenilir ve tüm dünyada son 10 yıldır kullanılan bir başlık. Ancak yurtdışından gelen donanım fiyatları, artan döviz kurları yüzünden inanılmaz arttı. Şimdi bu donanımı Türkiye’de daha ucuza üretmek istiyoruz. Ama yatırım bulabilsek dahi bunu seri olarak üretmek, sertifikalarını alabilmek, en az 2 yıllık bir süreç. Çocuklarınızın bu süreyi bekleyecek zamanı yok. Biz birbirimize destek olursak, disleksi için evde kullanabilecek, uygun maliyetli, çocukların özgüvenleri zedelenmeden kullanabilecekleri bir disleksi eğitimine birlikte imza atacağız.
   NTV Programından sonra 150’den fazla telefonla arayan kişi ile bizzat konuştum, kiralama listemizde şu an 50 kişi bulunuyor. Satın alanlar da var. Elimizdeki tüm cihazlar kirada. Sizlere daha hızlı hizmet verebilmek için bazı ödeme yöntemleri geliştirdik.
   1. Opsiyon : 1100 USD + %18 KDV, en az 6500 TL nakit EFT, geri kalanı Kredi kartına taksit olabilir, ödeme yapanlara 3 aylık yazılım aboneliği kampanyası, abonelik bitiminde 2500 TL’ye başlığı geri alıyoruz.
   2. Opsiyon: 5000 TL +%18 KDV nakit EFT olarak ödeme yapanlara, 20 gün içerisinde kiralık cihaz teslimi, 3 aylık yazılım aboneliği
   3. Tüm satın alma ve kiralamalarda 3 kullanıcıya kadar kullanım hakkı veriyoruz
   Hangi ödeme opsiyonuyla ilerlemek istediğinize karar verip aşağıdaki sayfadan aboneliğinizi başlatabilirsiniz.
   Auto Train Brain abonelik satın alma linki
   Gösterdiğiniz ilgi ve desteğiniz için teşekkür ederim.
   Birlikte, elele, çocuklarımız için güvenilir, uygun maliyetli, evde kullanılan bir disleksi eğitimi çözümüne ulaşacağız.
   Saygılarımla,
   Dr. Günet Eroğlu,
   CEO, Auto Train Brain

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s